Aktualności
-
Uwaga na oszustwa podczas zakupów internetowych!
W związku z pojawiającymi się przypadkami oszustw internetowych apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Jedną z metod stosowanych przez oszustów – jest metoda „na przyczepkę”
-
Lekceważył polskie prawo – grozi mu deportacja
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy wspierani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali w poniedziałkowe popołudnie 27 - letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ten za nic miał prawo obowiązujące na terenie naszego państwa, które wielokrotnie łamał. 27 - latek przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Kielcach może zostać nawet deportowany.
-
W komendzie poznał powód wizyty funkcjonariuszy
Niemałe zaskoczenie spotkało 46-letniego mieszkańca Końskich, który przyszedł do miejscowej komendy powiatowej z pretensjami, że podczas jego nieobecności byli u niego policjanci, którzy o niego pytali. Jak się bardzo szybko okazało, powodem tej niecodziennej wizyty był fakt, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym.
-
Miał być Polonez, jest strata
1700 złotych stracił mieszkaniec powiatu opatowskiego, który padł ofiarą oszustwa podczas zakupu samochodu osobowego za pośrednictwem internetu. Mężczyzna zalazł ogłoszenie na popularnym portalu społecznościowym a następnie został przekierowany na stronę podobną do portalu sprzedażowego. Tam dokonał szybkiej płatności elektronicznej. Niestety po tej wpłacie nie było żadnego kontaktu z wystawcą ogłoszenia a po policyjnej analizie okazało się, że konto widniejące w ogłoszeniu jest już zarejestrowane jako rachunek służący do popełniana przestępstw.
-
Zatrzymanie 49-latka podejrzewanego o zabójstwo
Zakończyły się prowadzone od kilku dni na terenie województwa świętokrzyskiego działania poszukiwawcze za 49 letnim mężczyzną podejrzewanym o zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa. Dziś, o godzinie 12.20, niedaleko miejsca zamieszkania poszukiwanego, policjanci zatrzymali mężczyznę. Nie stawiał on oporu, nie był uzbrojony, a jego stan wskazywał na wyraźne wyczerpanie. Trwają dalsze czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.
-
Trzymiesięczny areszt dla dwóch „odbieraków”
W miniony czwartek na terenie województwa dolnośląskiego starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Mają oni związek z sytuacja sprzed kilku dni, w której 78-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego uwierzyła w historię z wypadkiem i przekazała oszustom pieniądze i biżuterię. W piątek Sąd Rejonowy w Starachowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec nich środki zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
-
Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego
Nietrzeźwy kierowca to niewątpliwie śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W sobotę policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 39-letniego kierowcę pojazdu marki Honda, który miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on przed sądem.
-
Z promilami na rowerkach wodnych
Funkcjonariusze z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w weekend patrolując łodzią motorową teren zalewu w Sielpi podjęli kontrole użytkowników rowerków wodnych, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.
-
Aspirant Paweł Walasek po raz kolejny na podium ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”
Po czterech dniach intensywnych zmagań, podczas których rywalizowało w sześciu konkurencjach 34 najlepszych policjantów drogówki z całego kraju, nasz funkcjonariusz po raz drugi uplasował się na trzecim miejscu na podium. Asp. Paweł Walasek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wykazał się m.in. doskonałą znajomością przepisów drogowych, celnym okiem oraz precyzyjną i dynamiczną jazdą motocyklem służbowym. W drużynie z asp. Kamilem Prasałem z koneckiej komendy również zajęli trzecie miejsce. Gratulacje naszym policjantom złożył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.
-
Szkolenie dla policjantów dochodzeniowo-śledczych
Podnoszenie kwalifikacji i rozwój to nieodzowne elementy służby w Policji. Dlatego częste prowadzenie różnego rodzaju szkoleń i warsztatów jest tak istotne. Dzisiaj świętokrzyscy policjanci z wydziałów dochodzeniowo-śledczych, którzy mają dość krótki staż w tych komórkach mieli okazję zaczerpnąć merytorycznej wiedzy od doświadczonych funkcjonariuszy oraz prokuratorów.
Filmy
-
POLSECURE 2026: Trzy dni, które pokazują przyszłość bezpieczeństwa
-
W mundurze przez wiek – 100 lat obecności kobiet w Policji
-
„Hejt to zło”. Drużyna z Naszego Podwórka gra po raz trzeci
-
To był normalny dzień pracy… zadzwonił człowiek, przedstawił się jako pracownik banku…”
-
Nowi policjanci w świętokrzyskim garnizonie
-
„Leszku… dziękuję Ci za ponad 30 lat służby…”






















