Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wyróżnieni za sportowe i intelektualne sukcesy
Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Zbigniew Nowak spotkał się z funkcjonariuszami, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy sportowe. Asp. Michał Kołomański oraz sierż. Bartosz Gołuch godnie reprezentowali świętokrzyski garnizon, zajmując czołowe miejsca w rywalizacji biegowej i szachowej. Podczas spotkania komendant osobiście pogratulował funkcjonariuszom ich osiągnięć.
-
Seria włamań do taksówek przerwana. 40-latek w rękach kieleckich policjantów
Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię włamań do pojazdów typu taxi. Tylko na terenie Kielc śledczy powiązali go z 13 przestępstwami, w wyniku których straty przekroczyły 30 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 40-latek może mieć na swoim koncie także aż 41 włamań dokonanych w różnych częściach kraju.
-
„Zrób dziecku paszport na wakacje”
W sobotę funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez mundurowych takich jak: pokaz sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych w codziennej służbie, motocykl, radiowóz, a także konkursy z nagrodami.
-
Miał ponad 2 promile, opiekował się dzieckiem
Wczoraj funkcjonariuszka Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, na jednej z ulic osiedla Baranówek spotkała mężczyznę prowadzącego dziecięcy wózek. Zapytana przez niego o drogę nie miała wątpliwości – ojciec małego dziecka był nietrzeźwy. Wezwany na miejsce patrol potwierdził podejrzenia, badanie wykazało ponad 2 promile.
-
126 gramów marihuany i 20-latek z zarzutem
Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Narkotyki znaleziono podczas przeszukania jednej z posesji na terenie miasta. W związku ze sprawą zatrzymany został 20-letni mężczyzna, któremu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Stracił panowanie nad motorowerem, był pod wpływem alkoholu
Pobytem w szpitalu zakończyła się podróż 58-latka w Przybysławicach. Mężczyzna kierujący motorowerem stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Z uwagi na stan, w jakim się znajdował, nie było możliwe przeprowadzenie badania trzeźwości na miejscu zdarzenia. Do dalszych badań została pobrana krew, której analiza wykaże, czy faktycznie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
-
Interwencja domowa zakończona zatrzymaniem dwojga osób
W piątkowy wieczór buscy policjanci podjęli interwencję związaną z przemocą domową. W domu przy jednej z ulic w Busku – Zdroju zastali 38-letnią kobietę, natomiast jej partner na widok mundurowych uciekł przez okno. Szybko został zatrzymany i doprowadzony do miejsca prowadzonych czynności. 35-latek był pobudzony, zachowywał się irracjonalnie, co wzbudziło podejrzenie policjantów, że może być pod wpływem środków odurzających. Mundurowi podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znaleźli 35 gramów substancji wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie środków odurzających przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Agresywny pasażer autobusu był poszukiwany
Na 75 dni do więziennej celi trafił 36 – letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który poszukiwany był przez tamtejszy sąd. Mężczyzna awanturował się w kursowym autobusie. Podczas interwencji podjętej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki okazało się, że ma nie uregulowaną sytuację z wymiarem sprawiedliwości. Swoją podróż zakończył w Baćkowicach, gdzie został zatrzymany.
-
Pościg na granicy województw- recydywista skazany
Pościg za nietrzeźwym kierowcą, prowadzony na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, zakończył się zatrzymaniem 37-letniego mieszkańca powiatu przysuskiego. Uciekał on przed policyjną kontrolą mimo obowiązującego go dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. W trakcie interwencji uszkodzony został radiowóz. Mężczyzna stanął przed sądem w trybie przyspieszonym i usłyszał wyrok 2,5 roku pozbawienia wolności oraz kolejny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
-
42-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował tymczasowy areszt
Kieleccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Sprawa ma związek ze zdarzeniem, do którego doszło w jednej z podkieleckich miejscowości, gdzie 41-letnia kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.