Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zadbaj o swój jednoślad – nie daj szansy złodziejowi!
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, na drogach oraz ścieżkach rowerowych w powiecie buskim pojawia się coraz więcej rowerzystów. Niestety, sezon rowerowy to także czas wzmożonej aktywności amatorów cudzej własności. Apelujemy do właścicieli jednośladów o czujność i odpowiednie zabezpieczenie swojego sprzętu.
-
Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania rozboju
Skarżyscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Bliżyn podejrzanego o usiłowanie rozboju na 18-latce. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo tego rodzaju grozi kara do 15 lat więzienia. 41-latek w przeszłości był już notowany, ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.
-
„Spotkałam się wyłącznie ze zrozumieniem i ludzkim ciepłem” – podziękowania dla policjantów
Profesjonalizm, empatia i szybkie działanie policjantów z komisariatu przy ulicy Śniadeckich pomogły uratować kobietę znajdującą się w kryzysie emocjonalnym. Do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęły wyjątkowe podziękowania od mieszkanki naszego regionu, która została odnaleziona podczas policyjnych poszukiwań prowadzonych na terenie Kielc i powiatu.
-
Zdecydowanie za szybko i zbyt niebezpiecznie
Za szybko i bez wyobraźni! Tak można podsumować wczorajsze zachowanie kierowcy, który w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Skrajnie nieodpowiedzialna jazda mogła doprowadzić do tragedii. Mandat w kwocie 2500 złotych, 15 punktów i 3 miesiące bez kierownicy ostudzą, miejmy nadzieję, niebezpieczne zapędy.
-
Kolejne szkolenie z kadrą dydaktyczną Politechniki
Funkcjonowanie administracji publicznej oraz instytucji państwowych w układzie pozamilitarnym, zarządzanie w obszarze bezpieczeństwa i sytuacji kryzysowej – dziś, znów na Politechnice Świętokrzyskiej wystąpili nasi mundurowi. Nadkomisarz Przemysław Jagiełło z Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Sztabu Policji KWP w Kielcach opowiadał przedstawicielom kadry dydaktycznej uczelni o elementach systemu obrony i procedurach reagowania.
-
Kolejne uderzenie w nielegalny hazard
14 automatów do gier hazardowych oraz blisko 15 tysięcy złotych w gotówce zabezpieczyli wczoraj policjanci kieleckiej komendy z Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas działań prowadzonych w trzech lokalach na terenie śródmieścia, mundurowi zatrzymali również 23-letniego mężczyznę poszukiwanego przez dwie prokuratury. Przy Kielczaninie znaleziono także porcję suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany.
-
48-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości
Po raz kolejny zwracamy się z apelem do kierujących. Każda osoba wsiadająca za kierownicę znajdując się pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu. Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali 48-latkę, która zdecydowała się kierować pojazdem marki Renault mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.
-
Bezpieczna głowa myśli - nie boli
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mogilanach przygotowali spot edukacyjny „MĄDRA GŁOWA MYŚLI NIE BOLI”, dotyczący obowiązku posiadania kasku ochronnego przez osoby do 16 roku życia kierujące rowerem, hulajnogą elektryczną oraz UTO.
-
Nocny amator pieczywa odpowie za sześć kradzieży z włamaniem
Pińczowscy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza odpowiedzialnego za włamania do sklepowego magazynu. Mężczyzna działał nocą, ukrywając twarz pod kapturem. Jego przestępczy proceder przerwali funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego, którzy zatrzymali go podczas kolejnego włamania.
-
Najlepszy policjant w szachach
W dniach 19-23 maja w miejscowości Pokrzywna odbyły się XXV jubileuszowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. Puchar „Najlepszego Policjanta” wywalczył sierż. Bartosz Gołuch, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Był to jego pierwszy start w mistrzostwach mundurowych, w którym reprezentował świętokrzyską Policję.
