Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zaczęło się od zdarzenia drogowego
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, stan po zażyciu środków odurzających, decyzja starosty o cofnięciu uprawnień, a do tego spowodowanie wypadku, w którym ucierpiał rowerzysta - to cały bagaż problemów, z którymi przyjdzie się zmierzyć 34-latkowi. Mężczyzna zatrzymany został przez staszowskich policjantów po zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór.
-
Policjanci ze Starachowic wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach
Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Zbigniew Nowak spotkał się dziś w swoim gabinecie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy wykazali się wzorową postawą i profesjonalizmem, ratując życie młodego mężczyzny. Podczas spotkania szef świętokrzyskich policjantów pogratulował st. post. Dawidowi Koziełowi oraz st. post. Sandrze Urban skutecznej interwencji oraz podziękował za zaangażowanie w służbie.
-
Słoik pełen suszu marihuany w mieszkaniu 35-latka
Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy zatrzymali 35-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli słoik z suszem zakazanej substancji. Znaleziony susz roślinny wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę o wadze 60 gramów. Zatrzymany mieszkaniec Buska – Zdroju po przesłuchaniu został zwolniony. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
192km/h na „siódemce” – surowe konsekwencje dla motocyklisty
Pędził o 72 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy, na trasie ekspresowej w Klemencicach. Motocyklista został zatrzymany do kontroli przez jędrzejowskich policjantów. Niebezpieczna jazda zakończyła się wysokim mandatem i punktami karnymi.
-
Wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei na terenie powiatu jędrzejowskiego
W poniedziałek, 23 marca br. na terenach kolejowych powiatu jędrzejowskiego przeprowadzono szeroko zakrojone działania prewencyjne z udziałem jędrzejowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Akcja była realizowana w ramach międzynarodowej operacji „Aktywna Tarcza”, organizowanej przez RAILPOL.
-
„Wpadło” troje nietrzeźwych kierujących
Troje nietrzeźwych kierujących zatrzymali w poniedziałek opatowscy policjanci. Pierwsza, w Iwaniskach, wpadła 34 – latka, miała w organizmie 3,6 promila alkoholu. W trakcie realizacji czynności związanych z zatrzymaniem kobiety, w rejon miejsca zdarzenia przyjechał 49 – latek, który również nie powinien w tym dniu kierować autem, ponieważ badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Trzeci z kierujących „na podwójnym gazie” wpadł kilka godzin później w Jakubowicach, miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.
-
Zatrzymany za udział w oszustwie – jest areszt dla 23-latka
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 23-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna podejrzany jest o udział w oszustwie metodą „na pracownika banku”. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
-
Nietrzeźwy motocyklista chciał uniknąć kontroli drogowej
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 37-letniego kierującego motocyklem marki Yamaha, który podczas próby zatrzymania go do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości, rozpoczął ucieczkę, która swój finał miała w Opocznie. Jak się okazało, mężczyzna był także pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
-
Rażące naruszenie przepisów – 28-latek skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów
W ubiegły piątek 28-latek, mimo obowiązujących zakazów oraz posiadając w organizmie 1,7 promila alkoholu kierował Seatem. Po spowodowaniu kolizji został zatrzymany przez policjantów, a następnie doprowadzony do sądu, gdzie w trybie przyspieszonym usłyszał wyrok, w tym karę 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.
-
Tryb przyśpieszony za groźby karalne i naruszenie nietykalności policjanta
47-letni mieszkaniec Sędziszowa, został zatrzymany za groźby karalne i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza w trakcie prowadzonej interwencji. Za swój czyn odpowiedział przed sądem w trybie przyśpieszonym.
