Profilaktyka

Posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Seniorów w ramach projektu CYBERBANK 2.0

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami świętokrzyskiej Rady Seniorów w ramach projektu Cyberbank 2.0. Jego głównym celem było upowszechnienie wśród seniorów bezpiecznych zasad korzystania z bankowości elektronicznej. W spotkaniu wzięła udział Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach insp. Marzena Piórkowska, Wicemarszałek Renata Janik oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus.

Pomimo wielu apeli i prowadzonych kampanii informacyjnych, każdego miesiąca odnotowujemy oszustwa na szkodę seniorów, gdzie przestępcy posługują się w szczególności metodą „na policjanta” oraz jej modyfikacjami. Dlatego wczoraj funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach  udali się do Sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, aby spotkać się z przedstawicielami Świętokrzyskiej Rady Seniorów. Wizyta odbyła się w ramach projektu Cyberbank 2.0, który ma na celu upowszechnienie wśród seniorów bezpiecznych zasad korzystania z bankowości elektronicznej oraz informowanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego.

Spotkanie rozpoczęła Naczelnik Wydziału Prewencji insp. Marzena Piórkowska, która wprowadziła seniorów w omawiany temat. Następnie funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach omówili przestępstwa, których najczęściej ofiarami są osoby starsze oraz metody działania sprawców tych czynów.

Ciekawe informacje dotyczące bezpieczeństwa transakcji finansowej przekazali również Przemysław Ponikowski, dyrektor Banku Credit Agricole Bank Polska Oddział Kielce oraz Łukasz Pastuszyński, główny specjalista ds. komunikacji społecznej oddziału okręgowego NBP w Kielcach.

Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń, co w przyszłości będzie miało wpływ na skuteczność działania obu stron.

Na zakończenie przekazano na ręce Pani Wicemarszałek tablice informacyjną oraz materiały edukacyjne.

Opr. SS

Źródło: KWP Kielce

  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
Powrót na górę strony