Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

XII edycja Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych na 100-lecie Policji

W kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji wojewódzkiego konkursu ,,Przeglądu Małych Form Teatralnych’’ dla uczniów klas podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Corocznie w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbywa „Wojewódzki przegląd małych form teatralnych” w ramach akcji „Wychowanie przez sztukę”. Tematyka wystawianych spektakli przygotowanych przez dzieci i młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego dotyczyła promowania zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i używek, zasad bezpiecznego zachowania na drogach oraz bezpieczeństwa w Internecie. W wojewódzkim przeglądzie małych form teatralnych prezentowały się zespoły wyłonione drogą eliminacji na szczeblach powiatowych.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

W finale wzięło udział 8 zespołów – laureatów etapów powiatowych. Spektakle wystawione przez młodzież, prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierając bogate treści merytoryczne i edukacyjno – profilaktyczne.  Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na 100-lecie powstania Policji Państwowej. Dwa spektakle teatralne poruszały właśnie to zagadnienie i ze sceny popłynęły również życzenia dla Policjantów z okazji tego wyjątkowego jubileuszu.

Jurorzy kierowali się kryteriami dotyczącymi walorów profilaktycznej inscenizacji, zgodnością treści z zakresem tematycznym regulaminu, sposobem przekazania treści oraz  założeniami artystycznymi.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce - Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach Zespół "Czerwony dywan" ze spektaklem "Wybierz mądrze""

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Staszowie Zespół "Trójka" ze spektaklem „Niebezpieczne rozmowy”

III miejsce –  Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie ze spektaklem "Podszewka-lewa strona życia""

Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa w Zbludowicach zespół "Idealski" ze spektaklem "Idealski?"

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...