XI edycja Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych - Profilaktyka - Policja Świętokrzyska

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

XI edycja Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych

W kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji wojewódzkiego konkursu ,,Przeglądu Małych Form Teatralnych’’ dla uczniów klas podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Corocznie w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbywa „Wojewódzki przegląd małych form teatralnych” w ramach akcji „Wychowanie przez sztukę”. Tematyka wystawianych spektakli przygotowanych przez dzieci i młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego dotyczyła promowania zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i używek, zasad bezpiecznego zachowania na drogach oraz bezpieczeństwa w Internecie. W wojewódzkim przeglądzie małych form teatralnych prezentowały się zespoły wyłonione drogą eliminacji na szczeblach powiatowych.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

W finale wzięło udział 10 zespołów – laureatów etapów powiatowych. Spektakle wystawione przez młodzież, prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierając bogate treści merytoryczne i edukacyjno – profilaktyczne.

Jurorzy kierowali się kryteriami dotyczącymi walorów profilaktycznej inscenizacji, zgodnością treści z zakresem tematycznym regulaminu, sposobem przekazania treści oraz  założeniami artystycznymi.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce - Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach zespoł "Czerwony dywan" ze spektaklem "By żyło się lepiej"

II miejsce – Gminny Zespół Szkół w Łagowie zespół „Mały Arlekin” ze spektaklem „Życiowa akcja”

III miejsce –  Publiczna Szkoła Podstawowa w Chmielowie zespół "Park" ze spektaklem "Cena popularności"

Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sandomierzu zespół Przystanek dwójka" ze spektaklem "Mega supi i co dalej?"S

Jury wyróżniło również dwoje aktorów: ze Szkoły Podstawowej w Chmielowie oraz z Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Opr. MSB

Źródło: KWP w Kielcach

Ładowanie odtwarzacza...