Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka” z policyjnym akcentem

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej w Starachowicach uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez mundurowych i urzędników m.in. pokaz pojazdów i sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy różnych służb mundurowych, motocykle policyjne, dmuchana zjeżdżalnia, baseny z piłeczkami, a także występy artystyczne i konkursy z nagrodami.

 „Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka” – to hasło akcji Wojewody Świętokrzyskiego, które dobyło się dziś przed urzędem znajdującym się przy ul.  IX Wieków Kielc. W tym przedsięwzięciu udział wzięli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych. Stróże prawa dla dzieci przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne. Wszyscy chętni mieli okazje zrobić sobie zdjęcie na policyjnym motocyklu. Funkcjonariusze przeprowadzili również konkursy z nagrodami, w których chętnie udział brali najmłodsi. Dodatkowo mundurowi informowali na temat znowelizowanych przepisów oraz nowych „narzędzi” do kontaktu z Policją jakimi są: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja mobilna Moja Komenda.  Dzieci w trakcie festynu mogły pobawić się również na m.in. dmuchanej zjeżdżalni lub w basenie z piłeczkami.

Podczas akcji dorośli mieli możliwość załatwić wszelkie formalności związane z wyrobieniem paszportu dla siebie oraz swoich pociech. Między godziną 11 a 16 pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego zapraszali rodziców z dziećmi do składania wniosków paszportowych.

Opr. DJ/EF

Źródło: KWP w Kielcach