Podsumowanie projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”
Dziś odbyło się podsumowanie 7 edycji konkursu pod hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. W konferencji uczestniczył m.in. Dyrektor Biura do walki z Cyberprzestępczością KGP kom. Dominik Rozdziałowski, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska, przedstawiciele Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP oraz Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.
Do konkursu w całym województwie swoje uczestnictwo zgłosiło tysiące uczniów szkół, w których oprócz spotkania z funkcjonariuszem Policji, odbywały się również zajęcia przygotowane przez nauczycieli, dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci. Jednak to przede wszystkim uczniowie musieli wykazać się znajomością tematu oraz różnymi zdolnościami. W ramach konkursu mieli oni za zadanie w zależności od wieku indywidualnie lub w zespołach, przygotować pracę plastyczną, infografikę lub poradnik. Wszystkie prace miały promować bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu.
Dziś podczas konferencji w jednej z auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wręczono nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym dzieciom. Tematyka tegorocznej, VII edycji Projektu związana była m.in. z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 „Lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”.
W tegorocznej edycji Projektu uczniowie:
- klas I–III szkół podstawowych przygotowywali będącą ilustracją do kalendarza pracę plastyczną na temat „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu” (kategoria I),
- klas IV–VII przygotowywali prezentację na temat „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z internetu” (kategoria II),
- gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowywali multimedialny poradnik dla rówieśników „Cyberpomoc kontra cyberprzemoc” (kategoria III).
Do konkursu zgłosiły się w kategorii I - 72 szkoły, w kategorii II – 83 szkoły, natomiast w kategorii III – 36 szkół.
Przypomnijmy, program przede wszystkim ma na celu uczyć dzieci, młodzież i ich rodziców zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwości wykorzystania sieci.
Policjanci w ramach 7 edycji konkursu przeprowadzili szereg spotkań w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na terenie województwa świętokrzyskiego. W ich trakcie rozmawiali na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Wzięło w nich udział ponad 9 200 uczniów.
Konkurs został przeprowadzony dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Opr. MT.
Źródło: KWP w Kielcach