Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami - Nasz dzielnicowy - Policja Świętokrzyska

Nasz dzielnicowy

Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami

Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Wczoraj takie spotkanie miało miejsce w Gminie Iwaniska. Dzielnicowy asp. Radosław Krakowiak rozmawiał o bezpieczeństwie z mieszkańcami, przy okazji gminnego przeglądu kolęd i pastorałek, który odbywała się w gminnym ośrodku kultury.

W ramach powadzonych działań profilaktycznych dzielnicowy z Iwanisk spotkał się  z mieszkańcami. Podczas swojej wizyty przekazał  uwagi dotyczące prawidłowego zabezpieczenia mienia jak również przytoczył przykłady metod jakimi w ostatnim czasie posługują się sprawcy dokonując przestępstw na szkodę osób starszych. Młodzi uczestnicy mieli również okazję przypomnieć sobie o tym, że nadchodzą ferie i zabawa na lodowisku czy też podczas zjazdów na nartach musi odbywać się z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Wszyscy zebrani dowiedzieli się również jak można korzystać z Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa oraz darmowej aplikacji na telefony komórkowe  ” MOJA KOMENDA”.

W strukturze Komendy Powiatowej Policji w Opatowie służy 10 dzielnicowych. Policjanci ci obsługują dwa rejony miejskie a pozostałe rejony to tereny wiejskie. Funkcjonariusze uczestniczą przez cały rok w różnego rodzaju spotkaniach profilaktycznych z mieszkańcami, z którymi to jako policjanci pierwszego kontaktu mają bardzo dobre relacje. Praca ta jest wykonywana przez nich już od kilku dobrych lat co pozwala na wypracowanie w społeczeństwie dobrych relacji.

Opr. G.R.

Źródło: KPP Opatów