Aktualności

Poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem

Data publikacji 08.07.2024

Wczoraj wieczorem do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu osoby. Sytuacja była poważna, ponieważ 32-latek wysłał najbliższym wiadomości, z których wynikało, że może zrobić sobie coś złego. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Ogłoszono alarm.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wczoraj wieczorem został powiadomiony o zaginięciu. Rodzina martwiła się o 32-latka. Mężczyzna wyjechała z domu koło południa, a jakieś dwie godziny później wysyłał do najbliższych wiadomości, z których wynikało, że może zrobić sobie coś złego. Powodem były problemy osobiste. Wieczorem członkowie rodziny pojawili się w buskiej jednostce Policji. Opowiedzieli funkcjonariuszom o zaistniałej sytuacji. Będący w służbie policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny będącego w kryzysie emocjonalnym. Kiedy poszukiwania nie odnosiły zamierzonego efektu, niespełna godzinę później Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju ogłosił alarm. Kilkanaście minut po godzinie dwudziestej drugiej jedna z załóg, która zgłosiła się na alarm zauważyła pojazd, którym poruszał się zaginiony. Za kierownicą siedział 32-latek. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, ale odmówił poddania się badaniu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Po raz kolejny dzięki szybkiemu działaniu odnaleziono zaginioną osobę.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • zdjęcie poglądowe
  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony