Aktualności

Nietrzeźwi kierujący z aktywnymi zakazami

Data publikacji 10.06.2024

Wciągu zaledwie dwóch dni jędrzejowscy mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Najwyższy poziom alkoholu organizmie, bo aż 1,92 promila miała 39-letnia kierująca fiatem, która dodatkowo prowadziła samochód mimo aktywnego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj po godzinie 10:30 policjanci jędrzejowskiego ruchu drogowego w miejscowości Lasków w gminie Jędrzejów zatrzymali do kontroli kierującą fiatem. Jak się okazało za kierownicą włoskiego pojazdu siedziała 39-letnia mieszkanka gminy Jędrzejów, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Wynik przeprowadzonego badania wskazał 1,92 promila alkoholu w jej organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że kobieta posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Okręgowy w Kielcach. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty.

W minioną sobotę tuż przed południem w miejscowości Piaski w gminie Jędrzejów policjanci skontrolowali stan trzeźwości kierującego motocyklem marki suzuki. Jak się okazało 30-latek kierował jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości, wynik przeprowadzonego badania wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Mieronice mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Jak się okazało 50-letni mieszkaniec gminy Małogoszcz, kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik przeprowadzonego badania wskazał ponad 0,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Po 21:30 dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego oplem w miejscowości Brus w gminie Jędrzejów. Mundurowi sprawdzili stan 35-letniego kierującego. Miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce też wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aż trzy aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po wykonanych czynności mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Opr. BS

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony