Aktualności

Za nami Wielkanoc 2024

Data publikacji 02.04.2024

Wczoraj zakończyły się działania „Bezpieczna Wielkanoc 2024”. Przez świąteczny weekend nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz odwiedzających nasz region czuwali świętokrzyscy policjanci. Funkcjonariusze w tych dniach zatrzymali 42 nietrzeźwych kierujących, poskramiali mocniej naciskających na pedał gazu oraz wszystkich tych, którzy swoim zachowaniem powodowali zagrożenia na drogach naszego województwa. W miniony weekend policjanci obsługiwali również zdarzenia drogowe. Niestety również i te tragiczne w skutkach.

Za nami święta wielkanocne. Przez cały ich okres nad bezpieczeństwem w regionie czuwali świętokrzyscy policjanci. Każdego świątecznego dnia do służby wychodziło ponad 130 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, kontrolowali ich trzeźwość, czego efektem było zatrzymanie 42 nietrzeźwych kierujących. Nie było również taryfy ulgowej dla mocniej naciskających pedał gazu. Policjanci zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas ostatnich czterech dni w naszym województwie doszło do 9 wypadków, w których życie straciło 2 osoby, a 8 zostało rannych.  

Podczas świątecznego weekendu na drogach naszego regionu zauważalna była zdecydowanie większa liczba kierujących jednośladami. Motocykliści wyjechali na drogi, by cieszyć się z wrażeń jakie zapewnia jazda dwukołowym pojazdem. Niestety nie wszyscy miłośnicy jednośladów wrócili do domów, gdyż w dwóch tragicznych w skutkach zdarzeniach uczestnikami byli kierujący motocyklami.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy, poszanowanie obowiązujących przepisów i wzajemną kulturę.      

 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony