Aktualności

Nie uniknął spotkania z policjantami

Data publikacji 14.09.2023

Poważne konsekwencje czekają 22-latka, który wczoraj w nocy kierując motocyklem chciał uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania dany przez funkcjonariusza i salwował się ucieczką. Po kilkukilometrowym pościgu został jednak zatrzymany.

Wczoraj po godzinie 21 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach pełniąc służbę na drodze krajowej nr 42 w gminie Wąchock, dali sygnał do zatrzymania kierującemu motocyklem, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Kierujący jednośladem zjechał w zatoczkę ale najwyraźniej nie miał ochoty spotkać się z policjantami i salwowała się ucieczką. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, który nie zważając na bezpieczeństwo własne, uczestników ruchu oraz pasażera, łamał przepisy ruchu drogowego. Kierujący m.in. nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, sygnalizacji świetlnej oraz jechał pod prąd. Po chwili do działań pościgowych dołączył drugi patrol. Kierujący motocyklem najwyraźniej nie wytrzymał presji i po kilkukilometrowej ucieczce wjechał w zarośla, gdzie wywrócił motocykl.  Mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. 22- letni mieszkaniec gminy Mirzec był trzeźwy, jednakże nie posiadał uprawnień do kierowania a motocykl, którym się poruszał nie był dopuszczany do ruchu. 

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Opr.PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Powrót na górę strony