Aktualności

Narkotykowe zatrzymanie na buskim osiedlu

Data publikacji 22.09.2022

Wczoraj buscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli drogowej w pojeździe marki Peugeot znaleźli 40 gramów amfetaminy i 8 gramów marihuany. Kolejne 10 gramów krystalicznej substancji funkcjonariusze znaleźli przy 29-letnim pasażerze auta. Od 20-letniej kierującej pobrano krew w celu ustalenia, czy nie prowadziła samochodu pod wpływem środków odurzających. Zgodnie z ustawą, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wczoraj buscy policjanci ustalili, że po ulicach tego miasta ma się przemieszczać pojazd marki Peugeot, w którym mogą znajdować się narkotyki. Po południu dzielnicowi zauważyli to auto na jednym z buskich osiedli i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedziała 20-letnia mieszkanka powiatu pińczowskiego, a jej pasażerem był 29-letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój. Podczas czynności policjanci znaleźli w samochodzie 8 gramów suszu marihuany oraz zawiniątko folii aluminiowej z zawartością 40 gramów krystalicznej substancji. Wstępne badanie testem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. Przy pasażerze policjanci znaleźli kolejne zawiniątko z krystaliczną substancją o wadze 10 gramów. W miejscu zamieszkania mężczyzny, podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili jeszcze porcję białego proszku. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że 20-latka mogła kierować samochodem znajdując się pod wpływem substancji odurzających, pobrano od niej krew do badania. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Dziś prowadzone będą z nimi dalsze czynności.     

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju   

  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
Powrót na górę strony