Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie daj się sprzedać” – film

Data publikacji 27.06.2022

Dziś na terenie dworca PKS w Kielcach odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczył m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz Prezes Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „PASSA” w Kielcach Katarzyna Banasik. Podczas spotkania została poruszona tematyka handlu ludźmi oraz zostały omówione cele kampanii informacyjnej pn. „Nie daj się sprzedać”. W jej ramach powstał specjalny spot, który mieli okazję zobaczyć wszyscy uczestnicy briefingu.

Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. Jest przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka, którego istotą jest wykorzystanie osoby nawet bez jej zgody w celu osiągnięcia korzyści. Obecnie na świecie jest ponad 40 mln ofiar współczesnego niewolnictwa (w tym 25 mln, są ofiarami pracy przymusowej). Ofiarą tego nielegalnego procederu może stać się każdy. Płeć, wiek, wykształcenie czy pochodzenie nie gra tu roli. Najczęściej ludzie są wykorzystywani do: pracy przymusowej, prostytucji i „seks biznesu”, żebractwa oraz popełniania przestępstw.

Z uwagi na chęć zwrócenia szczególnej uwagi na ten niezwykle groźny proceder ruszyła dziś kampania informacyjna pn. „Nie daj się sprzedać”, której pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a w jej realizację włączył się Wojewoda Świętokrzyski oraz Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA” w Kielcach. Tematykę handlu ludźmi na dzisiejszym briefingu prasowym przybliżyli jej uczestnicy: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz Prezes Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA” w Kielcach Katarzyna Banasik.

W ramach kampanii informacyjnej został zrealizowany specjalny spot, który przedstawia w jaki sposób mogą działać sprawcy, wskazuje jak się zachować, by nie stać się ofiarą oraz przekazuję cenne rady.

Film do pobrania: https://pliki.policja.gov.pl/sharing/98YZQw7fh

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji
  • uczestnicy konferencji

Film https://youtu.be/bTkBiMji5TU

Pliki do pobrania

  • 18.89 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu
Powrót na górę strony