Podsumowanie długiego weekendu majowego 2021 - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu majowego 2021

Data publikacji 04.05.2021

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali świętokrzyscy policjanci. Od 30 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze zatrzymali 49 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. W tym czasie na terenie naszego województwa odnotowane zostało 6 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali świętokrzyscy policjanci. Na trasach wyjazdowych z miast można było spotkać, zdecydowanie więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dopuszczalną prędkością. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W związku z obecnie panującą sytuacją mundurowi sprawdzali również czy w transporcie zbiorowym przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego.

Od 30 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze zatrzymali 49 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu majowego 49 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie minionego weekendu drogach w naszym regionie doszło do 6 wypadków drogowych, w których 13 zostało rannych, a jedna poniosą śmierć.

Opr. JŻ

Źródło: KWP w Kielcach