„Nie daj się oszukać – nie musisz być ofiarą” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie daj się oszukać – nie musisz być ofiarą”

Data publikacji 01.06.2015

Dziś w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się spotkanie podczas którego rozmawiano na temat przestępstw, których ofiarami padają zarówno ludzie starsi, jak i młodsza część społeczeństwa. W debacie wzięli udział wykładowcy, przedstawicieli świata nauki, studenci kieleckich uczelni, słuchacze Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku, przedstawiciele samorządu, mieszkańcy oraz policjanci garnizonu świętokrzyskiego.

„Współczesny senior – potencjalna ofiara”, „Oszustwo jako przestępstwo w kodeksie karnym”, „Charakterystyka oddziaływania wobec sprawców przestępstw oszustw”, „Normalność i podnormalność społeczna”, „Jak uchronić się przed internetowym oszustwem” – to tylko część tematów jakie dziś podjęto podczas debaty zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Spotkanie jest przede wszystkim reakcją na wykorzystywane przez sprawców coraz to nowe metody działania. Miała ona na celu m.in. zrozumienie mechanizmu postępowania sprawców oraz wypracowanie zasad zachowania pozwalających uniknąć zagrożeń.  Stąd też poruszono m.in. temat pn. „Jak działają oszuści? Jak nie dać się oszukać?”.

Wszystkich zebranych przywitał Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach mł. insp. dr Rafał Kochańczyk oraz Dyrektor Instytutu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Anna Kieszkowska. Debatę zakończyła dyskusja na temat poprawy bezpieczeństwa.

Patronat medialny nad debatą objęli: TVP Kielce, Radio Kielce i Echo Dnia.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach