Wpadki złodziei sklepowych - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Wpadki złodziei sklepowych

Data publikacji 23.02.2021

Zatrzymaniem skończyły się próby kradzieży sklepowych, dokonane przez dwóch mieszkańców Kielc. 43- latek próbował okraść market w gminie Nowa Słupia z towarów, wartych łącznie 2770 złotych. Z kolei 35- latek wpadł na terenie Barwinka, a w jego koszyku, który wyprowadził bez płacenia za linię kas były artykuły o wartości ponad 950 złotych.

Obie te sytuacje miały miejsce w poniedziałkowe popołudnie. Pierwsze ze zgłoszeń trafiło do funkcjonariuszy z bodzentyńskiego komisariatu, około godziny 15:30. Pracownik ochrony jednego z marketów w gminie Nowa Słupia przyłapał na próbie kradzieży 43- letniego mieszkańca Kielc. Trzeźwy mężczyzna próbował skraść artykuły spożywczo przemysłowe, warte w sumie 2770 złotych. Zamiast tego, z pustymi rękami trafił do policyjnej celi, a towar wrócił na pułki sklepowe.

Druga sytuacja wydarzyła się po godzinie 18, w dzielnicy Barwinek. Tutaj próbę kradzieży podjął nie notowany wcześniej 35- latek. Kielczanin spakował towary do wózka i już minął linię kas, ale został powstrzymany przez pracownika sklepu. Po podliczeniu okazało się, ze próbował narazić na straty w wysokości 951 złotych. Mężczyzna został zatrzymany.

Za kradzież polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach