Nakryci na próbie włamania - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nakryci na próbie włamania

Data publikacji 13.10.2020

Stróże prawa z Komisariatu Policji w Daleszycach zatrzymali w niedzielę wieczorem dwóch mężczyzn na gorącym uczynku. 23-latek i jego kolega próbowali włamać się do zaparkowanej na terenie gminy Górno ciężarówki, z zamiarem kradzieży paliwa i akumulatorów. Ich zachowanie wkrótce oceni sąd.

Pilne wezwanie otrzymali mundurowi z daleszyckiego komisariatu w ostatnią niedzielę, krótko po godzinie 21. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że dwaj podejrzani mężczyźni przebywają w pobliżu zaparkowanej na terenie gminy Górno ciężarówki. Na miejscu policjanci zastali 23 i 25-latka. Okazało się, że obaj mężczyźni przyjechali na miejsce osobowym daewoo, wewnątrz którego znajdowały się podejrzane przedmioty. Na jaw wówczas wyszło, że zamiarem duetu była kradzież paliwa i akumulatora z ciężarówki. Czujność zgłaszającego sprawiła, że policjanci pojawili się na miejscu, zanim włamywacze zdążyli zabrać łupy. 23-latek i jego kompan zostali zatrzymani.

W poniedziałek, w trakcie przesłuchania obaj mężczyźni przyznali się przed śledczymi do próby włamania i wyrazili wolę do dobrowolnego poddania się karze. Ich zachowanie oceni wkrótce sąd.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach