W centrum miasta okradli 26- latka - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

W centrum miasta okradli 26- latka

Data publikacji 14.08.2020

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom miasta, którzy wpadli w ręce mundurowych Wydziału Kryminalnego z komisariatu przy ul. Paderewskiego. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyźni w wieku 30 i 52- lat ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami mieszkańcowi gminy Łagów. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca tego roku, na al. IX Wieków Kielc.

1 sierpnia tego roku do Komisariatu Policji w Rakowie zgłosił się 26- letni mieszkaniec gminy Łagów. Mężczyzna poinformował miejscowych funkcjonariuszy, że dwa dni wcześniej został okradziony na al. IX Wieków Kielc. Łupem nieznanych wówczas sprawców padł portfel z dokumentami należącymi do pokrzywdzonego i ponad 1100 złotych w gotówce. Sprawa trafiła do śledczych z Komisariatu Policji III w Kielcach, gdyż to na ich terenie doszło do przestępstwa. Kryminalni dokładnie przeanalizowali materiały i już wiedzieli, kogo przyjdzie im szukać. Podejrzenia padły na 30 i 52-latka, mających już kryminalną kartotekę. Młodszy ze sprawców wpadł w ręce stróżów prawa w środę, starszy został zatrzymany dzień później.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego śródmiejskiego komisariatu przedstawili obu mężczyznom zarzut kradzieży. Trwa ustalanie, gdzie obecnie znajdują się dokumenty pokrzywdzonego. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach