„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – konkurs - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – konkurs

Data publikacji 26.06.2020

Ze względu na szczególny czas trwającej pandemii choroby zakaźnej COVID-19, zapewne większa część naszego społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie kraju, zarówno w górach, jak i nad wodą. Dlatego też świętokrzyscy policjanci promując bezpieczny wypoczynek ruszają z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ubiegłym roku na terenie województwa świętokrzyskiego utonęło 12 osób, w tym w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 6 osób. W analogicznym okresie 2018 roku utonęło
7 osób.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas tegorocznego okresu wakacyjno –urlopowego odbędzie się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. : „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach przedsięwzięcia, w okresie wakacji, w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, będą informować o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego. Bezpośrednimi adresatami projektu są osoby przebywające na terenach wodnych i przywodnych oraz w górach – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

W ramach akcji ogłoszony jest także konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Konkurs będzie trwał od 1 lipca do 30 września br. i jest on adresowany do dzieci i młodzieży do 18 lat. Przypomnijmy, w ubiegłym roku najlepsza w konkursie okazała się pięcioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach. Młodzież nakręciła film pt. „Nakręćmy się na bezpieczeństwo”.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

 

Opr.  MB

Źródło: KWP w Kielcach