Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sandomierz – trzy osoby złamały zasady kwarantanny

Data publikacji 24.03.2020

Policjanci z sandomierskiej komendy odnotowali ostatniej doby trzy przypadki złamania zasad kwarantanny domowej, związanej z epidemią koronawirusa. Zgodnie z nowymi przepisami teraz za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych.

Z poważnymi konsekwencjami za złamanie zasad kwarantanny domowej musi liczyć się 21-latek z powiatu sandomierskiego. Mężczyzna samowolnie opuścił miejsce zamieszkania już drugi raz w przeciągu dwóch dni. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna oddalił się z miejsca mieszkania w celu zakupu alkoholu. Obecni na miejscu policjanci sporządzili na tę okoliczność odpowiednią dokumentację, która zostanie przesłana do Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Tylko wczoraj odnotowaliśmy jeszcze 2 przypadki niestosowania się do zasad kwarantanny. Również w tych sprawach zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu.

Zgodnie z nowymi przepisami teraz za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto oboje mieszkańcy naszego powiatu, którzy nie zastosowali się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Opr. PM

Źródło: KPP w Sandomierzu

Powrót na górę strony