Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przykład (nie)odpowiedzialności

Data publikacji 23.03.2020

Jak wykazują policyjne kontrole, w obecnej sytuacji większość mieszkańców Kielc i powiatu wykazuje odpowiedzialność oraz stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Ci, którzy zostali poddani kwarantannie mają tego świadomość i są systematycznie monitorowani. W niedzielę funkcjonariusze Policji na terenie miasta i powiatu kieleckiego skontrolowali ponad 800 osób, poddanych tej procedurze. Stwierdzonych zostało 10 naruszeń, wśród których wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 43- latek.

Wspomniany mężczyzna, jak wynika z informacji wrócił kilka dni temu z Niemiec. Mężczyzna został objęty obowiązkową kwarantanną i wskazał miejsce, gdzie będzie ją odbywał. Niestety, podczas minionego weekendu funkcjonariusze dwukrotnie stwierdzili naruszenie zasad przez 43- latka. Policjanci nie zastali mężczyzny pod wskazanym adresem. Mundurowi nawiązali kontakt z rodziną mężczyzny, zamieszkałą na terenie gminy Bodzentyn oraz w Niemczech. Niestety z 43- latkiem nie było kontaktu, nie zastosował się także do algorytmu kontroli osób poddanych kwarantannie. W nocy z soboty na niedzielę policjanci ponownie pojawili się w rejonie wskazanego bloku i zauważyli 43- latka. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna oświadczył stróżom prawa, że według niego nie podlega już kwarantannie, gdyż minęły 2 tygodnie. Jednak mundurowi potwierdzili, że 43- latek został wpisany na wykaz osób 20 marca, więc od tego czasu minęły nie 2 tygodnie, a 2 dni. Ostatecznie mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania.

43- latkowi oraz pozostałym osobom, które nie stosowały się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi grzywna lub kara nagany. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony