Konkurs filmowy „Kultura na drodze” rozpoczęty - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs filmowy „Kultura na drodze” rozpoczęty

Data publikacji 02.03.2020

Dzisiaj w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w Kielcach zainaugurowany został konkurs filmowy pod nazwą „Kultura na drodze”, skierowany do uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Na briefingu prasowym spotkali się główni organizatorzy, którzy opowiedzieli o nadrzędnych celach i założeniach.

Dziś organizatorzy konkurs filmowego pod nazwą „Kultura na drodze” spotkali się w siedzibie Kuratorium Oświaty w Kielcach, by ogłosić jego rozpoczęcie. Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, nadkom. Tomasz Janik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach oraz Pan Dariusz Kozak Dyrektor PGE Energia Ciepła S.A. Oddziału Elektrociepłownia w Kielcach omówili główne cele, zasady oraz warunki uczestnictwa w konkursie. Przypomnieli, że obok przepisów, którymi powinien kierować się każdy uczestnik ruchu bardzo ważna jest również kultura. Przekazywali, że konkurs obok aspektów edukacyjnych podejmuje również zagadnienia z zakresu ekologicznego korzystania z dróg oraz rozbudzania wśród dzieci i młodzieży  kreatywności oraz wskazywania im alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Sam konkurs polega na nagraniu krótkiego, 90 sekundowego materiału filmowego podejmującego, jeden z trzech tematów:

- Kultura pieszych.
- Kulturalne poruszenie się rowerem.
- Kultura kierującego pojazdem.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami znajduje się poniżej. Organizatorem konkursu jest również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, współorganizatorem Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Świętokrzyski. 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu .

Opr. JŻ

  • spotkanie prasowe
  • spotkanie prasowe
  • spotkanie prasowe
  • spotkanie prasowe
  • spotkanie prasowe
  • spotkanie prasowe

Pliki do pobrania