Bezmyślny wybryk 21-latka - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślny wybryk 21-latka

Data publikacji 13.01.2020

Za uszkodzenie cudzego mienia odpowie 21-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Mężczyzna podejrzany jest o zdewastowanie karoserii osobowego opla na jednym ze skarżyskich osiedli. Bezmyślnym zachowaniem młody mężczyzna spowodował straty wynoszące blisko 1500 złotych. Za swój występek odpowie wkrótce przed sądem.

W piątkową noc skarżyscy policjanci zostali wezwani na ulicę Kościuszki, gdzie został ujęty sprawca uszkodzenia samochodu. Na miejscu policjanci ustalili, że 21-latek z powiatu szydłowieckiego przechodząc obok jednej z kamienic, wyrwał blaszany parapet, a następnie porysował i powgniatał nim karoserię stojącego obok opla. Sytuację zaobserwował sąsiad 20-letniej właścicielki pojazdu, ujął sprawcę i przekazał funkcjonariuszom. 21-latek był mocno pijany. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Najpierw trafił na badania do szpitala, a następnie trzeźwiał w policyjnej celi. Straty jakie wyrządził swoim zachowaniem oszacowane zostały na kwotę blisko 1500 złotych.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu, do którego się przyznał. Nie potrafił wyjaśnić motywów swojego działania. Teraz oprócz pokrycia kosztów swojego zachowania, grozić mu może nawet 5 – letni „wypoczynek” na więziennej pryczy.

 

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej