Trzeźwy poranek znów zaskakuje - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeźwy poranek znów zaskakuje

Data publikacji 19.11.2019

364 kontrole – to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej wczoraj na terenie powiatu staszowskiego. Pięciu z przebadanych kierujących poruszało się swoimi pojazdami na tak zwanym podwójnym gazie.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przeprowadzali kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Patrole policyjne można było spotkać na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzili 364 pojazdy. Spośród wszystkich kontrolowanych osób, pięciu kierujących znajdowało się pod działaniem alkoholu. Rekordzistką była 32-latka za kierownicą opla. Miała ona blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Dwaj kolejni to 56-letni użytkownik fiata oraz 48-letni mężczyzna z mercedesa, którzy również byli pod wpływem alkoholu. Do grona nierozsądnych kierujących dołączyli jeszcze: 46-latek, który prowadził pojazd ciężarowy marki scania oraz o dwa lata młodszy mężczyzna z opla.

Miniony poniedziałek to także kontrole prędkości. Wczoraj na okres trzech miesięcy swoje prawa jazdy w rękach policjantów zostawiło trzech kierujących. Najbardziej spieszyło się 25- letniej kobiecie, która swoja toyotę rozpędziła do 129km/h zapominając, że w terenie przez który się przemieszczała obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. Dwaj pozostali –  49-letni kierowca forda oraz 41-letni mężczyzna z volkswagena poruszali się z prędkościami  112km/h i 106 km/h.

Za przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego odpowie 32-letnia kobieta. Pozostali kierujący odpowiedzą za jazdę po użyciu alkoholu czyli z art. 87 kodeksu wykroczeń. Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol w znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Kierowanie po alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie