Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania przeciwko kierującym pod wpływem środków odurzających

Data publikacji 17.09.2019

Od piątku policjanci z koneckiej drogówki prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na kierujących, prowadzących pojazdy pod wpływem środków odurzających. Podczas prowadzonych kontroli, mundurowi ujawnili trzech nieodpowiedzialnych kierowców, których sprawdzenie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny. Dodatkowo dwóch z nich posiadało przy sobie środki odurzające wstępnie zidentyfikowane jako marihuana.

W miniony weekend policjanci przeprowadzili szereg kontroli drogowych mających na celu ujawnianie wszelkiego rodzaju ,,patologii” na drodze. W piątek w Końskich  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej seata. 38 –letni kierowca został sprawdzony na zawartość środków odurzających w organizmie nowoczesnym urządzeniem, będącym na wyposażeniu koneckiej drogówki. Wynik badania wstępnie wskazał, że znajduje się on pod wpływem środków zakazanych. Następnego dnia, również w Końskich, policjanci kontrolowali opla. 19- letni mężczyzna został sprawdzony tym samym urządzeniem, aby przekonać się, czy nie prowadzi pod wpływem narkotyków. Wynik kontroli wstępnie wykazał ,że kieruje on pod wpływem środków psychoaktywnych. Dodatkowo, podczas przeszukania pojazdu, w plecaku policjanci ujawnili susz roślinny ,który po sprawdzeniu wstępnie zidentyfikowany został jako marihuana.

Jednak to nie był ostatni nieodpowiedzialny kierowca na drogach naszego powiatu. Wczoraj tym razem w Stąporkowie, do kontroli zatrzymany został 33-latek kierujący BMW. Także i on został sprawdzony testerem narkotykowym. Analizator również i w tym przypadku wykazał, że w organizmie mężczyzny są narkotyki. Oprócz tego, przy mężczyźnie mundurowi znaleźli susz wstępnie zidentyfikowany jako THC. Wszystkim trzem kierowcom pobrano krew do badań laboratoryjnych w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem środków odurzających. Gdy wyniki będą już znane o ich losie zadecyduje sąd.

Oprac. MP

Źródło: KPP w Końskich

  • zabezpieczone narkotyki