Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy poranek” na włoszczowskich drogach

Data publikacji 09.09.2019

Dzisiaj rano włoszczowscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli sprawdzili trzeźwość ponad 650 kierujących. Jak się okazało 4 z nich jechało po spożyciu alkoholu.

Alkohol, to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby im zapobiegać, włoszczowscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne. Podczas dzisiejszej akcji „Trzeźwy Poranek” stróże prawa skontrolowali ponad 650 kierujących. Niestety czterech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownice swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Prawdziwie nieodpowiedzialną postawą wykazało się dzisiaj czterech kierowców, zatrzymanych do kontroli drogowej podczas akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej przez włoszczowskich policjantów na terenie miasta. Trzech z nich wsiadło za kierownice pojazdów w stanie po użyciu alkoholu.  Natomiast 47-latek z powiatu jędrzejowskiego stanie nietrzeźwości. Mężczyzna kierował busem kursowym relacji Włoszczowa –Kielce i przewoził 6 pasażerów. Badanie alkomatem wykazało ponad 0.5 promila alkoholu w jego organizmie. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali 35 – latka z powiatu włoszczowskiego, który będąc w stanie po użyciu alkoholu kierował ciężarowym volvo z naczepą .

Przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

  • policjant sprawdzający trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony