„SPEED” działa - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„SPEED” działa

Data publikacji 20.08.2019

Grupa „SPEED” działa od ponad miesiąca, utworzona została aby skuteczniej przeciwdziałać najbardziej niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na naszych drogach. Podsumujmy dotychczasowe działania najlepszych policjantów świętokrzyskiej drogówki.

Wczoraj minął miesiąc od momentu rozpoczęcia działań grupy „SPEED”. W jej skład włączeni zostali najlepsi policjanci świętokrzyskiej drogówki. To właśnie ci funkcjonariusze wyposażeni w nowoczesny sprzęt, w szybkich radiowozach każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Ich umiejętności i możliwości techniczne, którymi dysponują skutecznie pozwalają przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom. Aby ukazać znaczenie działań grupy „SPEED” wystarczy spojrzeć na krótkie podsumowanie efektów tej pracy.

W trakcie miesiąca policjanci grupy „SPEED” skontrolowali ponad 750 pojazdów, gdzie najczęściej interwencje te dotyczyły wykroczeń. Większość z nich, bo ponad 450 zakończyła się mandatami dla kierujących. Niektórzy zasłużyli na pouczenie, choć kilkanaście przypadków znajdzie swój finał w sądzie. 64 kierujących straciło prawo jazdy, gdzie niestety znaczną większość z nich stanowią osoby, które pomyliły drogę publiczną z torem wyścigowym. Policjanci w trakcie wspominanego okresu zatrzymali również kilkunastu sprawców przestępstw. 9 osób prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, dwie wsiadły za „kółko” pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia, natomiast jeden kierujący postanowił nie zatrzymać się do kontroli za co może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak widać, grupa „SPEED” działa prężnie stojąc na straży bezpieczeństwa i przeciwdziałając niebezpieczeństwom, które niestety kierujący sami wywołują na naszych drogach.

Opr. MŚ

Źródło: KWP Kielce