„Sierpniowy weekend 2019”. Kierowco bądź ostrożny! - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Sierpniowy weekend 2019”. Kierowco bądź ostrożny!

Data publikacji 14.08.2019

W związku ze zbliżającym się długim sierpniowym weekendem, dzisiaj od wczesnych godzin porannych do północy 18 sierpnia, świętokrzyscy policjanci będą prowadzili działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019”. Głównym celem akcji będzie zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w wyniku lekceważenia norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na drogach województwa świętokrzyskiego pojawiła się zwiększona ilość patroli w tym pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Bezpieczeństwa na drodze będą pilnowali również policyjni motocykliści. Funkcjonariusze w szczególności będą zwracać uwagę na zachowania kierujących, takie jak przekroczenie dopuszczalnej  prędkości lub nieprawidłowe wyprzedzanie. Należy również spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości, a dla tych którzy postanowią kierować pojazdem na „podwójnym gazie’’ konsekwencje ich nieprzemyślanego zachowania będą surowe.

Pamiętajmy, że wyjazdy weekendowe są często wyjazdami rodzinnymi, podczas których w samochodach może znajdować się komplet pasażerów, w tym dzieci. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu.

Apelujemy o rozwagę, trzeźwość  i kulturę na drodze. Pamiętajmy, aby dojechać do celu nie musimy się spieszyć.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach