Nie uniknie odpowiedzialności - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 14.08.2019

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi miasta, którego w dzisiejszy poranek zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach. Śledczy ustalili, że zatrzymany 6 lipca tego roku uszkodził 7 szyb w jednym z salonów fryzjerskich na terenie miasta. A że sprawca niedawno ukończył 17 lat, stanie przed sądem, gdzie odpowie jak dorosły.

8 lipca tego roku do komisariatu przy ul. Kołłątaja zgłosiła się 54- latka. Kobieta poinformowała, że nieznany sprawca uszkodził szyby w należącym do niej salonie fryzjerskim, na jednym z podległych osiedli. Mundurowi pracujący na miejscu potwierdzili zgłoszenie – ktoś porysował twardym przedmiotem 7 szyb. Straty zostały wycenione przez pokrzywdzoną na 2400 złotych. Pracujący nad tą sprawą kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach przeanalizowali wszystkie informacje i nagrania z monitoringów. Skrupulatna praca śledczych sprawiła, że ustalili oni podejrzewanego wandala. Podejrzenia padły na 17- latka, który już jako nieletni miał na swoim „koncie” wybryki chuligańskie. W środowy poranek kryminalni złożyli młodemu kielczaninowi wizytę. Podejrzewany, który nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania, został zatrzymany.

Ponieważ kielczanin niedawno ukończył 17 lat, wkrótce stanie przed sądem karnym. W konsekwencji swojego zachowania, może on trafić do celi nawet na 5 lat.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany sprawca