Wyłowione w basenie medale

Data publikacji 17.04.2019

Już po raz siódmy Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na jednym z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 84 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. Świętokrzyscy policjanci zdobyli łącznie 3 medale – 2 złote i 1 srebrny.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki gościnności zawody mogły odbyć się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Tegoroczne VII mistrzostwa odbyły się po raz kolejny na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów pływackich w Polsce. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 84 policjantów. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

Garnizon Świętokrzyski reprezentowało 2 policjantów: funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach oraz st. sierż. Seweryn Koczajewski reprezentujący Wydział Konwojowy KWP w Kielcach. Pierwszy z naszych zawodników zdobył dwa złote medale na dystansie 50 i 100 metrów w stylu motylkowym i dowolnym. Na odcinku 200 metrów w stylu zmiennym zdobył srebro. St. sierż. Seweryn Koczajewski w stylu klasycznym na 50 metrów zajął wysokie 5 miejsce. Natomiast w tym samym stylu na 100 metrów i 400 metrów stylem dowolnym otarł się o podium zajmując 4 miejsce. Reprezentantom naszego garnizonu gratulujemy świetnego występu i oczekujemy na kolejne sukcesy.