Policyjny apel do pieszych - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny apel do pieszych

Data publikacji 30.11.2018

W okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada znacznie wcześniej, a w ciągu dnia warunki atmosferyczne nie są korzystne, częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Policjanci ze świętokrzyskiej drogówki apelują zatem o ostrożność, rozwagę oraz korzystanie z elementów odblaskowych.

W ostatnich kilku tygodniach doszło niestety do serii zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Od początku roku na drogach województwa świętokrzyskiego zginęło 29 pieszych i 13 rowerzystów, a 196 pieszych i 110 cyklistów zostało rannych. Pogarszające się warunki atmosferyczne jesienią i zimą, szybko zapadający zmrok, opady deszczu oraz mgły powodują, że osoby te bez elementów odblaskowych są niewidoczni dla kierujących samochodami. Przeciwdziałając powstawaniu tego rodzaju zdarzeniom policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzą szereg działań profilaktyczno – edukacyjnych. Część z nich to spotkania, na których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowywaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej. Docierają również do szerszego grona odbiorców udzielając wielu wywiadów, niejednokrotnie są gośćmi wielu audycji tematycznych.

Pamiętajmy!!! Zarówno piesi jak i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, w zderzeniu z pojazdem nie maja żadnych szans i zawsze odnoszą obrażenia. Niestety niejednokrotnie ponoszą najwyższą cenę na drodze. Zadbajmy więc razem o bezpieczeństwo, jako piesi i rowerzyści bądźmy widoczni, nośmy odblaski, a jako kierowcy bądźmy ostrożni i rozważni.

Opr. JŻ

Źródło: KWP w Kielcach

  • Policyjny apel do pieszych
  • Policyjny apel do pieszych
  • Policyjny apel do pieszych