„Bezpiecznie chce się żyć” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpiecznie chce się żyć”

Data publikacji 14.09.2018

Wczoraj w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się kolejna odsłona programu „Bezpiecznie chce się żyć”, prowadzonego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak co roku w jego prowadzenie włączyli się również policjanci z kieleckiej drogówki.

„Każdy w swojej okolicy chce czuć się bezpiecznie, chce by jego otoczenie było bezpiecznie dla niego, ale przede wszystkim dla jego najbliższych” od tych słów rozpoczął  swoje wystąpienie na seminarium Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podkom. Przemysław Wójcik. Omawiając kwestię związane z bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatu zwrócił uwagę na liczbę zdarzeń drogowych oraz ich przyczyny. Podkreślił, że do wypadków z udziałem pieszych dochodzi w większości z winy kierujących jednak zdarzają się sytuację, gdy to oni kierują się bezmyślnością na drodze, próbując udowadniać swoją nieśmiertelność. Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przechodzenie w miejscach niedozwolonych czy brak elementów odblaskowych po zmroku to tylko kilka przewinień z ich strony.

Na zakończenie prezentacji Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy zaprosił wszystkich do obejrzenia krótkiej relacji z przedsięwzięć profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • „Bezpiecznie chce się żyć”
  • „Bezpiecznie chce się żyć”
  • „Bezpiecznie chce się żyć”