Kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej

Data publikacji 12.09.2018

Do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj na t.zw. ,,krzyżówkach rudzkich” w rejonie miejscowości Ruda Maleniecka. 25-letnia kierująca oplem najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo przejazdu na ciężarowym Manie. W wyniku zderzenia się pojazdów, śmierć na miejscu poniosła 83-letnia pasażerka opla, a kierująca nim kobieta walczy o życie.

Wczoraj po godzinie 13 na skrzyżowaniu drogi  K-74 z K-42 miało miejsce kolejne w tym roku zdarzenie drogowe, które tym razem okazał się śmiertelne w swoich skutkach. W wyniku zderzenia się osobowego opla z ciężarowym Manem, na miejscu zginęła 83-letnia pasażerka osobówki, a kierująca nią 25-latka wciąż walczy o życie. Prawdopodobną przyczyną tej tragedii była nieuwaga kierującej oplem, która chcąc przejechać skrzyżowanie na wprost, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym krajową 74 samochodzie ciężarowym, którym kierował trzeźwy 42-latek.

Zarówno skrzyżowanie w Rudzie Malenieckiej, jak również to w miejscowości Wiosna, z uwagi na natężenie ruchu pojazdów ciężarowych oraz osobowych, powszechnie uznawane są w powiecie za szczególnie niebezpieczne, a co za tym idzie wymagające wzmożonej uwagi podczas ich pokonywania. Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnych środków ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżania się do ruchliwych skrzyżowań dróg krajowych i wojewódzkich. Przypominamy, że celem każdej podróży jest przede wszystkim bezpieczne dotarcie do celu.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Kolejny tragiczny wypadek ma drodze krajowej
  • Kolejny tragiczny wypadek ma drodze krajowej