Uczcili pamięć poległych policjantów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uczcili pamięć poległych policjantów

Data publikacji 27.07.2018

Minione obchody Święta Policji w Końskich to czas wielu wyróżnień i odznaczeń, a także nominacji na wyższe stopnie dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo naszego powiatu. W tym wyjątkowym dniu nie zapominamy również o policjantach, którzy w Katyniu słowa roty ślubowania wypełnili do końca.

Środowe obchody Święta Policji rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w Kolegiacie Św. Mikołaja w Końskich. Właśnie w tym miejscu znajduje się urna ,,Ziemia z grobów Katynia”, która symbolizuje policjantów i innych mundurowych, którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje życie. Jak co roku, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski, wspólnie ze swoim Zastępcą mł. insp. Dariuszem Dębowskim oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzejem Patrzałkiem  złożyli kwiaty przed urną oddając w ten sposób honor dla wszystkich, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca.

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę powstania Policji Państwowej, która została powołana Ustawą z dnia 24 lipca 1919 roku. Od tego momentu zaczęto również formalizować działania innych formacji występujących w obronie Rzeczypospolitej.

Oprac. PP

Źródło: KPP w Końskich

  • Uczcili pamięć poległych policjantów
  • Uczcili pamięć poległych policjantów
  • Uczcili pamięć poległych policjantów