Uratowani przed wychłodzeniem przez policjantów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem przez policjantów

Data publikacji 28.02.2018

Z uwagi na niskie temperatury, aby nie dopuścić do tragedii kieleccy policjanci kontrolują pustostany, a także odwiedzają osoby starsze. Dzięki działaniom mundurowych wczoraj niezbędna pomoc dotarła do 67- latka z Kielc oraz samotnego 58- latka z Chęcin. Obaj są już bezpieczni i znajdują się pod opieką lekarzy.

Przed godziną 17:00 stróże prawa z Komisariatu Policji II w Kielcach, na osiedlu Pod Dalnią zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Człowiek nie umiał odpowiedzieć na proste pytania funkcjonariuszy, kontakt z nim był utrudniony. Na zewnątrz temperatura sięgała -11 stopni, co powodowało dla 67- latka bezpośrednie zagrożenie życia. Mundurowi okryli mężczyznę i wezwali na miejsce ratowników medycznych. Okazało się, że temperatura ciała mężczyzny wynosiła  31 stopni Celsjusza. 67- latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wieczorem po godzinie 20 dzielnicowy z komisariatu w Chęcinach otrzymał informację od pracowników GOPS, że na terenie miasta zamieszkuje samotnie 58- latek. Ponieważ mężczyzna w przeszłości nie zawsze ogrzewał swój dom, policjanci postanowili sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Mundurowi zastali w pomieszczeniach mężczyznę, mającego trudności z poruszaniem się. Okazało się, że 58- latek od kilku dni nie dogrzewał domu, a jego stopy były odmrożone.

Siarczysty mróz to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Najbardziej narażeni są bezdomni oraz nietrzeźwi. To także trudny okres dla seniorów, osób samotnych którym niejednokrotnie sprawiają trudności podstawowe czynności, takie jak np. ogrzanie domu czy zrobienie zakupów. Pamiętajmy o nich w tych trudnych dniach! Każde nasze obawy możemy zgłaszać do miejscowych ośrodków pomocy, a w nagłych sytuacjach koniecznie poinformujmy służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach