Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebiescy Mikołaje odwiedzili dziecięce szpitale

Data publikacji 07.12.2017

6 grudnia wszystkie dzieci i dorośli obchodzą święto jednej z najważniejszych i najbardziej lubianych postaci – Świętego Mikołaja. Właśnie tego dnia Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wyrusza do najmłodszych na całym świecie, aby obdarować ich prezentami. W tym roku w rolę pomocników wcielili się kieleccy policjanci, którzy dotarli do dzieci z wszystkich oddziałów Szpitala Dziecięcego, aby przekazać małym pacjentom podarunki od Mikołaja.

W rolę pomocników świętego wcielili się ponownie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji oraz mundurowi z Komisariatu Policji II w Kielcach. Już od wtorku ciężko pracowali, aby dotrzeć z wszystkimi podarunkami do chorych dzieci. Spod siedziby kieleckiej drogówki wyruszyły dwa radiowozy, po brzegi wypełnione upominkami od Świętego Mikołaja.  Dzięki nieocenionej pomocy kieleckich stróżów prawa każdy podopieczny Szpitala Dziecięcego w Kielcach otrzymał długo wyczekiwany prezent. Łącznie kieleccy policjanci obdarowali prezentami blisko 200 dzieci. Mundurowi przekazali także upominki na rzecz całych oddziałów, które z całą pewnością cieszyć będą podopiecznych podczas zajęć na świetlicach. Ponadto stróże prawa z kieleckiej drogówki odwiedzili wszystkie oddziały szpitala dziecięcego, przekazując prezenty dla każdego dziecka.

Prezenty przygotowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji i Komisariatu Policji II w Kielcach, przy wsparciu przyjaciół i sponsorów. Wszystkim za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony