„Dzień Odblasków 2017” na świętokrzyskich drogach - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Odblasków 2017” na świętokrzyskich drogach

Data publikacji 06.12.2017

Tegoroczny dzień 6 grudnia został ustanowiony dniem promowania elementów odblaskowych. Dlatego dziś na terenie całego województwa świętokrzyscy policjanci, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczno – prewencyjne. Podczas tych przedsięwzięć funkcjonariusze będą przypominać m.in. pieszym w jaki sposób należy się zachowywać podczas poruszania się po drogach oraz będą wręczać elementy odblaskowe.

Dziś na terenie całego województwa policjanci  ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczno – prewencyjne, których celem jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

W ramach akcji „Dzień Odblasków 2017” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach będą prowadzić działania profilaktyczne pomiędzy godziną 15:00 a 17:00 u zbiegu ulicy Sienkiewicza i Żelaznej. Funkcjonariusze będą zawracać szczególną uwagę na pieszych, którym będą przypominać podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz wręczać elementy odblaskowe.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach        

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.46 MB)