Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 godziny działań i 4 zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 29.08.2017

Dzisiaj między godziną 5.00 a 9.00 włoszczowscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Podczas 4 godzinnej akcji mundurowi ujawnili 21 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, a także zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Podczas dzisiejszych działań „Prędkość” policjanci z włoszczowskiej komendy szczególną uwagę zwracali na kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 27  pojazdów. Ujawnili 21 kierujących, którzy poruszali się z niedozwoloną prędkością. Aż czterech z nich musiało czasowo pożegnać się za swoim prawem jazdy. Najwięcej, bo 117 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechała 44-letnia kierująca fordem. Kontrola drogowa, która odbyła się w Seceminie, dla kobiety skończyła się zatrzymanym prawem jazdy oraz ukaraniem mandatem karnym.

Warto przypomnieć, że:

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. KB
Źródło: KPP we Włoszczowie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony