Na kradzionym rowerze pojechał prosto do policyjnej celi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na kradzionym rowerze pojechał prosto do policyjnej celi

Data publikacji 28.07.2017

Wczoraj dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymał sprawce kradzieży roweru. Dodatkowo okazało się, że 59 –latek kierował jednośladem posiadając w organizmie ponad 2, 5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a odzyskany jednoślad wrócił już do prawowitej właścicieli.

Wczoraj dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie patrolując rejon miejscowości Prząsław zauważył mężczyznę poruszającego się rowerem, którego sposób jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili został on zatrzymany do kontroli.  Podczas wykonanych czynności okazało się, że 59 -letni rowerzysta jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo funkcjonariusz ustalił, że mężczyzna poruszał się na kradzionym rowerze, który zabrał kilka godzin wcześniej z jednej z posesji w gminie Oksa.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i po wytrzeźwieniu będzie składał wyjaśnienia. Amator cudzej własności odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu ale również za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. MK
Źródło: KPP w Jędrzejowie