Świętokrzyska „Parada Rowerowa” - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świętokrzyska „Parada Rowerowa”

Data publikacji 03.07.2017

W minioną sobotę w gminie Bieliny odbyła się „Parada rowerowa”, którą zorganizowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ten sposób mundurowi promowali i zwracali uwagę na bezpieczeństwo miłośników jednośladów.

Sezon wakacyjny już w pełni. W tym okresie wiele osób z chęcią zamienia samochód na rower. Dlatego też świętokrzyscy funkcjonariusze z ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowali „Paradę rowerową”. Akcja ta miała na celu wzrost świadomości kierujących  jednośladami w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym oraz promowanie bezpiecznej jazdy z poszanowaniem przepisów prawa.
Paradę poprzedziła krótka prelekcja przypominająca przepisy dotyczące ruchu rowerów, którą wspólnie z funkcjonariuszami poprowadzili najmłodsi cykliści. Mundurowi zwrócili szczególna uwagę na fakt, że jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego są zobowiązani do przestrzegania przepisów. Dodatkowo policjanci nadmienili, iż ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia zostały przygotowane drobne upominki oraz elementy odblaskowe, które zostały wręczone przez Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Wójta Gminy Bieliny.

Policyjna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy wykazali się nie tylko dużą wiedzą z zakresu przepisów ale i kulturą jazdy.

Opr. JŻ/DJ

Źródło: KMP w Kielcach