Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„spoKREWnieni służbą” – wspólna akcja krwiodawstwa policjantów, żołnierzy i urzędników

Data publikacji 15.03.2017

Dzisiaj świętokrzyscy policjanci przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Mundurowi postanowili podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie, a równocześnie w ten wyjątkowy sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

„spoKREWnieni służbą”- ta ogólnopolska akcja została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. Świętokrzyscy policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

W środę (15 marca) o godzinie 9:00 przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew. Nie zawiedli policjanci, którzy wiedząc, że ich krew może komuś uratować życie, licznie stawili się w punkcie poboru tego cennego daru. Nikt inny jak funkcjonariusze podczas codziennej służby nie spotykają się tak często z sytuacjami, w których życie ludzkie jest zagrożone, gdzie liczy się każda minuta, by uratować życie i zdrowie osób poszkodowanych. Dlatego przy każdej nadążającej się okazji mundurowi włączają się w tego typu akcje.    

W dzisiejszą zbiórkę krwi włączyło się kilkudziesięciu policjantów, żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W tym roku to już druga tego typu akcja. W ubiegłym roku świętokrzyscy policjanci oddawali krew w czterech podobnych działaniach.   

Opr. DJ/KGP

Źródło: KWP w Kielcach/KGP