Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na sklepy – zostali zatrzymani

Data publikacji 23.12.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są najprawdopodobniej odpowiedzialni za dokonanie trzech rozbojów z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną w sklepach na terenie powiatu kieleckiego pod koniec listopada i na początku grudnia bieżącego roku. 23 i 25-latkowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Pierwszyzny rozbój miał miejsce 19 listopada po godzinie 19. Wtedy to, do jednego ze sklepów spożywczych w gminie Masłów wszedł mężczyzna w kominiarce i trzymając w ręku przedmiot wyglądem przypominający broń palną, zażądał od 18-latka wydania pieniędzy. Młody mężczyzna przekazał wówczas 700 zł., a napastnik zabrał pieniądze, wybiegł ze sklepu, wsiadł do zaparkowanego w pobliżu pojazdu, po czym odjechał. Bardzo podobne zdarzenia miało miejsce w gminie Morawica, 28 listopada kilka minut przed godziną 17. Wówczas 48-letnia pracownica wydała sprawcy w sumie 800 zł., a napastnik ponadto skradł trzy kartony papierosów. Ostatnia taka sytuacja wydarzyła się 2 grudnia w gminie Pierzchnica. Jednak tam, ze względu na zdecydowaną postawę 66-letniego właściciela sklepu, napastnik nie zdołał nic zabrać i się oddalił.

Kieleccy kryminalni jak tylko zaistniała pierwsza z tych sytuacji, przystąpili do pracy w celu ustalenia sprawcy. Zabezpieczali i sprawdzali wszelkie ślady mogące naprowadzić na trop napastnika. Gdy pojawiały się kolejne zdarzenia, kryminalni łączyli wątki i dokładnie weryfikowali zgłoszenia. Już wtedy wiedzieli, że w te sprawy mogą być zamieszane dwie osoby. W ubiegły piątek na terenie powiatu buskiego, na skupie złomu policjanci ujawnili pojazd osobowy, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy podczas tych zdarzeń.

Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze ustalili podejrzewanych o dokonanie tych zdarzeń 25 i 23-letniego mieszkańców powiatu kieleckiego. Zostali oni zatrzymani w miejscu zamieszkania, pierwszy w godzinach porannych, a  drugi koło południa. W wyniku przeszukania pomieszczeń należących do nich zabezpieczono m.in. rzeczy, które prawdopodobnie służyły do popełnienia przestępstw tj. tablice rejestracyjne pojazdu, którym poruszali się sprawcy, broń zasilaną nabojami gazowymi, kominiarkę, rękawiczki, odzież oraz czapkę.

Dziś obaj będą doprowadzani do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środku zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach

  • Napadali na sklepy – zostali zatrzymani #1
  • Napadali na sklepy – zostali zatrzymani #2
  • Napadali na sklepy – zostali zatrzymani #3
Powrót na górę strony