Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.10.2016

Od dziś w województwie świętokrzyskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu mogą za jej pomocą przekazywać policjantom informacje o niepokojących ich zjawiskach. Na spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowano dziś jak działa i jak korzystać z tego nowego narzędzia, służącego przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa społeczeństwa.

Jak powiedział dziś Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak „Żadna Policja na świecie nie może funkcjonować dobrze bez udziału społeczeństwa. Dlatego liczymy na zgłoszenia mieszkańców o problemach, do których będziemy się odpowiednio odnosić.” Natomiast Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przypomniała o programie Dzielnicowy Bliżej Nas wskazującym na to, że Policja zmienia swoje oblicze i ma być blisko obywateli. Dodała, że uruchomiona dziś mapa to kolejny element zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Natomiast Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki zaznaczył, że w nagłych przypadkach, gdy ktoś pilnie potrzebuje pomocy w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

Obok województwa świętokrzyskiego mapa od dziś zaczyna funkcjonować również w województwie dolnośląskim, a tym samym dostępna jest już dla każdej osoby, która będzie chciała z niej skorzystać w całym kraju. Jak jej używać oraz w jakich sytuacjach, mówił dziś podinsp. Andrzej Skotnicki koordynator wojewódzki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krok po kroku pokazał on jak posługiwać się tym nowym narzędziem, aby funkcjonariusze mogli odpowiednio zareagować.

Tutaj znajdziesz informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #1
  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #2
  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #3
  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #4
  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #5
  • W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa #6

Film W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (format flv - rozmiar 30.17 MB)