Lotniczy Piknik z policjantami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lotniczy Piknik z policjantami

Data publikacji 20.06.2016

W minioną niedzielę na lotnisku w Masłowie odbył się Piknik Lotniczy. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich jego uczestników.

Podczas festynu policjanci z Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komisariatu I Policji w Kielcach udzielali najmłodszym uczestnikom wskazówek na temat zasad  bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów w ruchu ulicznym oraz bezpiecznych form spędzania czasu wolnego. Dużym zainteresowaniem zarówno u dorosłych jak i u dzieci cieszyła się możliwość odwzorowania śladu własnych linii papilarnych. Najmłodsi chętnie oglądali radiowozy ,policyjne motocykle oraz ich wyposażenie.

Duże zainteresowanie wśród uczestników festynów wzbudził pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych. W jego trakcie czworonożni funkcjonariusze bezbłędnie wykonywali wydawane im polecenia. Dodatkowo podczas festynu dorośli mieli okazję założyć alkogole i przejść po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Następnie wszyscy  zgodnie stwierdzili, że jest to wspaniała lekcja uzmysławiająca, że nie warto narażać zdrowia i życia swojego oraz najbliższej rodziny siadając za kierownice po spożyciu alkoholu.

 

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach