Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 świętokrzyskie spotkania z pierwszakami zakończone

W ramach 13-tej edycji spotkań z uczniami klas pierwszych z terenu województwa świętokrzyskiego, policjanci wzięli udział w nietypowych zajęciach, które promowały bezpieczne zachowania w drodze do szkoły i nie tylko.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia już od 13-tu lat jest redakcja gazety lokalnej Echo Dnia. Partnerami biorącymi udział w akcji jest Policja, Ratownicy Medyczni Grupy PCK, Straż Pożarna oraz przedstawicielka Szpitala Dziecięcego w Kielcach.  Każda z instytucji bierze czynny udział w promowaniu bezpieczeństwa w gronie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Prelegenci uczą dzieci prawidłowych zachowań, oraz jak uniknąć zagrożeń czyhających w życiu codziennym. Podczas tegorocznych 24 spotkań na terenie województwa świętokrzyskiego udział w zajęciach o bezpieczeństwie wzięło blisko 10 000 pierwszaków. Każdy z uczniów otrzymał element odblaskowy i instrukcję, jak go wykorzystywać by być widocznym na drodze.   Świętokrzyskie pierwszaki przyswoiły wiedzę nie tylko na temat zdrowego odżywiania, pomocy przedmedycznej czy postepowania w razie pożaru, ale również miały możliwość poznać zasady bezpieczeństwa na drodze. Policjanci podczas specjalnego pokazu, zademonstrowali gesty i sygnały jakich używają policjanci podczas kierowania ruchem drogowym.

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

Foto/film: AP

  • Policjanci w trakcie spotkania
  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi
  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi
  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi
  • Partnerzy akcji
  • Policjanci wręczają odblaski

Film Policjant w trakcie pokazu kierowania ruchem drogowym


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjant w trakcie pokazu kierowania ruchem drogowym (format flv - rozmiar 18.11 MB)

Powrót na górę strony