Profilaktyka

,,Autokrólove 2026’’ - ze świętokrzyską drogówką

W sobotę przedstawiciele ze świętokrzyskiej drogówki w ramach ,,Dnia Kobiet’’ wzięli udział w organizowanym przez Automobilklub Kielecki – II Turystycznym Rajdzie Kobiet – ,,Autokrólove 2026’’

Rajd polegał na bezpiecznym i sprawnym przejechaniu wyznaczonej 95 kilometrowej trasy na podstawie wskazówek z karty drogowej. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 załóg przy czym kierującą  musiała być kobieta.

Start rozpoczynał się przed  Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach, załogi wyjeżdżały specjalnie przygotowaną trasą zlokalizowaną na terenie Kielce - Sukowa - Morawicy - Tokarni - Chęcin - Piekoszowa - Miedzianej Góry. Po drodze uczestniczki  rozwiązywały zagadki, brały udział w testach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz wykonywały próby sprawnościowe.

Na mecie rajdu zlokalizowanym na torze Automobilklubu Kieleckiego, świętokrzyscy policjanci przygotowali w ramach pikniku rodzinnego stoisko profilaktyczne z wieloma atrakcjami. Uczestnicy mogli skorzystać z alkogogli i narkogogli, by przekonać się, jak zaburzone są zmysły pod wpływem alkoholu i substancji odurzających pokonując przygotowany przy tym slalom z przeszkodami.

Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zmian w przepisach ruchu drogowego. 

 

 

 

Opr. MB

Źródło: WRD KWP Kielce

  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
  • Uczestnicy podczas rajdu
    Uczestnicy podczas rajdu
Powrót na górę strony