Profilaktyka

Policjanci radzili jak bezpiecznie wypoczywać

Policjantki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach w ramach cyklu zajęć profilaktycznych z młodzieżą przebywającą w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Kielcach przeprowadziły spotkanie dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

Funkcjonariuszki rozmawiały na temat bezpieczeństwa na drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapoznano młodzież z nowymi przepisami  dotyczącymi pieszych oraz  użytkowania elektycznych hulajnóg i innych urządzeń transportu osobistego. Podkreślano również jak ważne znaczenie mają elementy odblaskowe. Poruszano także tematykę odpowiedzialności nieletnich, bezpieczeństwa w Internecie oraz profilaktyki uzależnień. Policjanci apelowali o rozwagę  i ostrożność w podejmowaniu decyzji, często mających wpływ na całe życie.
W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej  "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz „Bezpieczne wakacje” rozmawiano z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą oraz z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

  • ŚCP w Kielcach
Powrót na górę strony